Барком-Кажани програв чинному володарю Кубку ЄКВ

Львів’яни знову поступилися суперникам у Плюс Лізі в чотирьох партіях. Цього разу «Ресовії» із Жешув

У польському місті Тарнув в середу був проведений поєдинок Плюс Ліги, перенесений з четвертого туру. Львівський «Барком-Кажани» приймав одну з найкращих команд чемпіонату Польщі «Ресовію» із Жешува, яка минулого сезону ще виграла європейський Кубок ЄКВ. До речі, для номінальних гостей це був перший матч турніру, в той час як підопічні Угіса Крастіньша програли у стартовому турі чемпіону країни клубу «Ястшембски Вегель» 1:3. І ще. У попередньому чемпіонаті команди обмінялися перемогами з однаковим рахунком 3:1.

Гру краще розпочали українці, у складі яких не було Іллі Ковальова, а за його відсутності капітаном команди був Василь Тупчий. Наші волейболісти повели 4:1, 6:4. Але поступово поляки вирівняли становище, після чого вже самі пішли у відрив на чотири очки 8:12. Тривалий час гравцям «Баркому-Кажани» довелося наздоганяти суперників, і це їм вдалося ближче до кінця партії 19:19. Потім була рівновага до рахунку 22:22 і далі «Ресовія» заробила два сетболи 22:24. Проте українці продовжували битися та відіграли два м'ячі 24:24. На жаль, в підсумку сет дістався суперникам 25:27.

У другій партії все вирішилось у її середині. Після рахунку 14:15 на користь гостей вони здобули три очки поспіль і зробили комфортну для себе перевагу 14:18. Саме з різницею у чотири м'ячі поляки зуміли виграти й другу партію 21:25.

Натомість третій сет пройшов повністю під диктування українського клубу. У середині партії розрив в рахунку досяг шести очок 14:8, 15:9. Втрачати таку перевагу ніяк не можна було. Тим більше, що ближче до закінчення партії вона ще більше вирісла 21:11 та 25:17.

І на старті четвертого відрізку матчу наші волейболісти вийшли уперед 3:0, 4:1. Та ненадовго. Незабаром рахунок став 4:4, а за кілька хвилин вже гості були попереду 7:11, 9:14, 10:16. Підопічні Угіса Крастіньша скоротили відставання вдвічі 14:17 і навіть 20:22, але більше їх не вистачило – 20:25.

Львів'яни грали у такому складі: Андрій Рогожин (набрав 8 очок), Денніс Петровс (1), Мярт Таммеару (19), Владислав Щуров (8), Василь Тупчий (16), Лоренцо Попе (9), Ярослав Пампушко (ліберо) – стартовий. На заміну виходили: Сантері Вялімаа (0), Руне Фастеланд (0), Тимур Цмокало (0), Олег Шевченко (2).

Чемпіонат Польщі з волейболу. Плюс Ліга
Перенесений матч із 4 туру. 18 вересня.
Тарнув (Польща)
«Барком-Кажани» (Львів, Україна) – «Ресовія» (Жешув)

1:2 (25:27, 21:25, 25:17, 20:25)

У другому турі Плюс Ліги «Барком-Кажани» вирушить до міста Заверце, де 21 вересня зіграє зі срібним призером Плюс Ліги сезону 2024-2025 років клубом «Алурон Варта».