Дефіцит кадрів у сфері захисту інформації та кіберзахисту в Україні може сягати 100 тисяч осіб.
Про це заявив голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Олександр Потій на зустрічі з членами Американсько-української ділової ради, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Держспецзв’язку.
За словами Потія, в Україні зараз діє один Кваліфікаційний центр інформаційних технологій та кібербезпеки. Однак для повноцінного забезпечення оцінювання рівня знань фахівців потрібна мережа таких центрів по всій країні.
«Дефіцит професійних кадрів, які опікуються питанням захисту інформації та кіберзахисту в Україні, за різними підрахунками може сягати 100 тисяч осіб. Звичайно, українські заклади вищої освіти щороку випускають тисячі фахівців, однак вони не мають професійних сертифікатів, тому ніхто не може підтвердити їхній кваліфікаційний рівень. І це серйозна проблема, адже як державним структурам, так і бізнесу для забезпечення кіберзахисту треба набирати компетентних фахівців», – зазначив голова Держспецзв’язку.
Він зауважив, що бізнес також має стати повноцінною складовою державної системи захисту у кіберпросторі. Адже організаційно-технічна модель кіберзахисту передбачає створення мережі команд і оперативних центрів реагування на кіберінциденти національного рівня, а також об’єктного рівня для великих підприємств.
«Ми прагнемо, щоб не лише державні інституції створювали такі команди і центри. Для забезпечення кіберстійкості всієї держави необхідно, щоб була захищена кожна ланка, щоб бізнес також долучався до цього процесу. Держспецзв’язку як регулятор у цій сфері готова надавати максимальну підтримку та координацію як державним установам, так і приватним компаніям», – підкреслив Потій.
Як повідомляв Укрінформ, 27 березня Верховна Рада ухвалила закон щодо посилення захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.