КПІ ім. Сікорського та «Хуавей Україна» розширили програму співпраці

КПІ ім. Сікорського та «Хуавей Україна» розширили програму співпраці

У межах нового меморандуму «Хуавей Україна» підтримуватиме КПІ ім. Сікорського у впровадженні ІКТ в освіті і науці

КПІ ім. Сікорського та «Хуавей Україна» розширили програму співпраці

2 квітня 2025 року багаторічні партнери компанія «Хуавей Україна» та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського» підписали новий меморандум про взаєморозуміння і співпрацю

Метою такої співпраці одного з провідних технічних університетів України та світового технологічного гіганта є підвищення впливу інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) на людський капітал, розвиток навичок талантів в Україні для України, відновлення економіки і суспільства за допомогою ІКТ.

У межах нового меморандуму про взаєморозуміння з розширення та зміцнення двостороннього співробітництва «Хуавей Україна» підтримуватиме КПІ ім. Ігоря Сікорського у впровадженні ІКТ в освіті і науці.

Сторони планують реалізацію спільних освітніх програм у сфері ІКТ для професій, які за прогнозами, будуть затребувані у майбутньому, зокрема плануються стажування, стипендіальні програми, підтримка випускників у працевлаштуванні, підтримка участі талановитих здобувачів вищої освіти у вітчизняних та міжнародних конкурсах і змаганнях.

КПІ ім. Сікорського та «Хуавей Україна» розширили програму співпраці

«У нашій співпраці ми досягли значного успіху, який допомагає розвиватися як нашим здобувачам вищої освіти, так і таким глобальним технологічним компаніям, як Huawei. Однією з важливих віх нашого співробітництва є ІКТ Академія Huawei, курси якої надали здобувачам вищої освіти доступ до сертифікації від міжнародної компанії. КПІ ім. Ігоря Сікорського став першим серед українських ЗВО, який інтегрував заняття до навчальних програм університету. Завдяки співпраці з лідерами галузі за останні роки КПІ ім. Ігоря Сікорського став передовим навчальним інноваційним центром, де здобувачі знайомляться із сучасними технологіями на найновішому обладнанні світових виробників. А найкращим свідченням ефективності співпраці є той факт, що багато з наших випускників вже працюють в «Хуавей Україна», – підкреслив Анатолій Мельниченко, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського.

КПІ ім. Сікорського та «Хуавей Україна» розширили програму співпраці

Окремим напрямом співпраці, який буде корисним для розвитку цифрової економіки всієї держави, стане спільна ініціатива КПІ ім. Ігоря Сікорського та «Хуавей Україна» з розробки стандарту використання технічних термінів та укладання словника з інформаційно-комунікаційних технологій (зокрема йдеться про такі напрями як розумні міста, великі обсяги даних, штучний інтелект, сучасні телекомунікації, мобільні застосунки, цифрові рішення у сфері енергетики, кібербезпека, хмарні обчислення, віртуальна реальність, доповнена реальність, друк 3D та інше).

Очікується, що в межах проєкту розпочнеться публічний діалог і будуть залучені фахові асоціації, провідні гравці та експерти галузі.

КПІ ім. Сікорського та «Хуавей Україна» розширили програму співпраці

Першим кроком у цьому напрямі став проєкт перекладу українською мовою курсів ІКТ Академії Huawei силами радіотехнічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського.

«Упродовж останніх восьми років ми працювали пліч-о-пліч для підтримки інновацій, безперервної освіти та цифрової трансформації. Сьогодні, продовжуючи Меморандум про взаєморозуміння, ми підтверджуємо нашу прихильність до розширення можливостей наступного покоління ІКТ-професіоналів, а також забезпечення стабільності та міцності освіти в Україні. Разом ми розширимо можливості для досліджень, надамо ще більше практичного досвіду і підтримаємо університет КПІ у формуванні майбутнього ІКТ в Україні», – сказав Тоні Цао, генеральний директор «Хуавей Україна».

КПІ ім. Сікорського та «Хуавей Україна» розширили програму співпраці

Співпраця КПІ та Хуавей розпочалася у вересні 2016 року підписанням першого Меморандуму про взаєморозуміння. У липні 2020 року КПІ долучився до Академії ІКТ Huawei, надавши здобувачам вищої освіти доступ до практичної підготовки з дисциплін ІКТ та можливостей сертифікації від компанії світового рівня.

Упродовж 2022–2023 років модернізовано лабораторію Датаком КПІ, яка забезпечує майбутніх інженерів найсучаснішими технологіями. У 2023 році реалізовано проєкт оновлення 30% мережевого кластеру Wi-Fi в університетських навчальних приміщеннях та гуртожитках на основі технології Wi-Fi 6, що забезпечило стабільний доступ до освітніх ресурсів по всьому університету.

КПІ ім. Сікорського та «Хуавей Україна» розширили програму співпраці

У 2024 році відкрито дві нові лабораторії на радіотехнічному факультеті – Huawei Digital Power Laboratory та Huawei Microwave Laboratory. Ці лабораторії вже відіграють значну роль в енергетичній стабільності, дослідженнях та технологічному розвитку університету.

За час співпраці до ІКТ Академії Huawei долучилося понад 300 студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського, а п’ятеро викладачів університету отримали професійну сертифікацію рівня HCAI.

Довідково: ІКТ Академія Huawei працює над фундаментальною підготовкою фахівців у сфері ІКТ, відкриває спеціалізовані лабораторії із новітніми технологіями навчання, а також підвищує кваліфікацію викладачів і допомагає навчальним закладам удосконалювати систему освітніх програм. Окрім того, ІКТ Академія Huawei надає студентам доступ до ІКТ-продуктів і технологій Huawei та сприяє розвитку талантів. Сьогодні ІКТ Академії Huawei функціонують у 20 вищих навчальних закладах у 5 містах України. Основні напрями навчання – штучний інтелект, Big Data і хмарні обчислення, інтернет речей, маршрутизація та комутація, кібербезпека, зберігання даних і бездротові локальні мережі.

Huawei є провідним світовим постачальником інфраструктури інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ), а також інтелектуальних пристроїв. Створюючи інтегровані рішення у різних сферах (телекомунікаційні мережі, ІТ, «розумні» пристрої, хмарні сервіси, digital power), компанія інвестує значні ресурси в фундаментальні дослідження, концентруючись на технологічних проривах, які просувають світ уперед. У компанії працюють понад 207 000 співробітників у більше ніж 170 країнах, які обслуговують 3 мільярди клієнтів і споживачів у всьому світі. Компанія Huawei заснована в 1987 році. Це приватна компанія, яка повністю належить її співробітникам. В Україні компанія Huawei здійснює свою діяльність із 2000 року. Стратегія соціальної відповідальності «Хуавей Україна» охоплює чотири напрями: освіта, охорона здоров’я, захист довкілля, розвиток. Упродовж 2022–2023 років компанія разом із партнерами проводила комплексні проєкти з надання гуманітарної та технічної підтримки по всій Україні й активно розвивала екосистему у сфері освіти.

Новини Києва