Напівдорогоцінні камені родом з України — скарби, про які ми мало знаємо

Ми звикли думати, що коштовне каміння, екзотичні мінерали — це обов’язково щось привезене з далеких країн, інших материків. І часто навіть не знаємо, чим багата українська земля. Не будемо торкатись теми корисних копалин для різних галузей промисловості, хоча в цьому плані Україна, напевно, одна з найбагатших країн в світі. А поговоримо про напівдорогоцінні камені, що використовуються для виготовлення прикрас, сувенірів, поробок.

Щоб подивитись, як виглядають напівдорогоцінні камені родом з українських надр, завітаємо на сайт магазину каменів, кристалів,мінералів https://crystalboutique.com.ua/ , де представлені практично всі різновиди українських самоцвітів.

Найбільш розповсюджений в світі мінерал — кварц. Він скрізь, він є основою звичайного річкового  піску. Але на Житомирщині є відоме Волинське родовище, багате кристалічними формами кварцу. Прозорі кристали кварцу — від ідеально чистих п’єзо-кристалів гірського кришталю до чорного з маслянистим блиском моріону — це все є в цьому родовищі. Між чорним і білим — проміжні кольори: ніжно-жовтуваті цитрини, димчасті кварци брунатних відтінків, фіолетовий аметист. Димчастого кварцу Волинське родовище містить найбільше, знаходили екземпляри кристалів і друз по кілька десятків чи навіть сотень кілограмів.

Оброблені, огранені димчасті кварци використовуються в прикрасах, а майстри каменерізи створюють з цих кристалів дивовижної краси фігурки. Це надзвичайно складна робота, бо кварц — мінерал дуже твердий.

Моріони — чорні, темні на вигляд камені — теж улюбленці ювелірів, що створюють чоловічі персні. Між тим, в тонких зрізах моріон теж прозорий на просвіт, теплого темно-коричневого відтінку. Відполірований морін має гарний привабливий блиск, і вироби виглядають строго, благородно і загадково.

З групи дорогоцінних каменів Україна славиться берилами. Це трав’янисто-зелені родичі смарагдів та аквамаринів. Зрідка трапляється жовтий берил геліодор, що назву свою отримав від Сонця. Зараз добича берилів не ведеться, але в приватних колекціях можна знайти чудові кристали цього каменю.

Ну і гордість України — топаз, камінь дуже твердий, важкий навіть на дотик, що утворює правильні кристали, розмір яких може сягати десятків кілограм. Українські топази вважаються найкращими в світі, їх високо цінують ювеліри. Наші топази з того ж таки Волинського родовища мають блакитне, винне забарвлення або безбарвні, прозорі. Іноді трапляються поліхромні кристали, тобто ті, що поєднують в собі два чи навіть всі три кольори.

З маловідомих широкому загалу каменів для поробок хочемо назвати унакіт — непрозорий мінерал зелено-помаранчевих відтінків. Він споріднений з гранітами, і складається з рожевого ортоклазового польового шпату, зеленого епідоту і безбарвного кварцу. З унакіту роблять намисто, браслетики, поробки-сувеніри.

Новини Києва