Наскільки небезпечні старі шини?

Більшість власників транспортних засобів не знають про небезпеку старих шин, вважаючи, що вони хороші, якщо на них достатньо протектора і вони виглядають нормально. Однак, хоча дуже важливо регулярно перевіряти стан гуми, велика глибина протектора не завжди означає, що автошини можна безпечно використовувати.

Стара гума призвела до численних випадків втрати управління та перекидання. Як правило, автовиробники рекомендують замінювати шини, яким виповнилося 10 років з дати виготовлення. Терміни можуть відрізнятися та залежать від умов зберігання, стилю їзди та навколишнього середовища.

У будь-якому випадку, купуючи нові автошини в інтернет магазині, не полінуйтеся уточнити і продавця дати випуску коліс.

Що робить старі шини небезпечними?

Гумові суміші з часом зношуються. У міру старіння шини на внутрішній та зовнішній стороні з’являються тріщини, через що сталеві ремені в протекторі відокремлюються від решти каркасу. Так само, як стара гумова стрічка тріскається і рветься під час розтягування, автошини стають схильними до розриву під час руху, і це може призвести до серйозних наслідків.

Наскільки небезпечні старі шини?

Старі колеса пропускають повітря швидше, і вимагають постійного підкачування. У міру втрати повітря вони втрачають зчеплення навіть у сухих умовах, що ускладнює керування та знижує паливну економічність.

Використання старої гуми на транспортному засобі може бути небезпечним і значно збільшити ризик нещасних випадків. Автошини можуть значно знизити продуктивність транспортного засобу, роблячи керування набагато небезпечнішим. Для підтримки безпеки та оптимальної продуктивності водії повинні регулярно перевіряти стан коліс, щоб переконатися, що вони залишаються у хорошому стані.

Гумова суміш згодом дубіє, що критично важливо для зимової гуми, де вимоги та зчіпні характеристики відіграють вирішальне значення. Літні моделі з часом стають більш галасливими та менш комфортними. Якщо в процесі підбору нового комплекту ви натрапите на відгук, в якому написано про жорсткість тієї чи іншої моделі, швидше за все справа в неправильно підібраному індексі навантаження, або віці коліс.

Якщо цього недостатньо, є ще кілька можливих небезпек, пов’язаних зі старими шинами.

Вибух

Автошини виготовляються з певним рівнем стійкості до проколів. Однак зношені шини не забезпечують такий самий рівень міцності і вразливіші і схильні до розривів через тріщини.

Аквапланування

Стара гума не забезпечують належного зчеплення, відсутність канавок не дозволяє видаляти воду, що збільшує ризик небезпечного занесення, особливо на мокрій дорозі.

Збільшують гальмівний шлях

Старі колеса збільшують час та відстань, необхідні для зупинки транспортного засобу. Навіть якщо водій відреагує вчасно, машина не здатна сповільнитися досить швидко, щоб уникнути аварії, протектор може несподівано відокремитися від каркаса, що призведе до втрати контролю над автомобілем.

Швидше втрачають повітря

Старі колеса погано тримають тиск, схильні до впливу температурних перепадів, і вимагають постійного підкачування. У міру втрати повітря зчеплення слабшає, навіть у суху погоду, і ускладнює керування та знижує паливну економічність.

Наслідки використання старих коліс

Будь-яка гума, якій виповнилося 6 років з дати виробництва, вимагає огляду.

Вкрай важливо провести візуальний огляд коліс щодо ознак старіння. Це пов’язано з тим, що умови довкілля та стиль їзди впливають на термін служби.

Нижче наведено деякі з таких умов:

Умови водіння

Де і як використовується автошина, багато в чому впливає на термін служби. Колеса на автомобілі, що експлуатується на пересіченій місцевості, їздить агресивно, старітимуть швидше.

Перегрів

Гумові суміші висихають та зношуються швидше під впливом сильного сонячного світла або тепла. Автошини, що використовуються в теплих регіонах, більш схильні до швидкого старіння.

Зберігання

Гума старіє швидше, якщо умови зберігання несприятливі, наприклад, тривалий вплив тепла, ультрафіолету, вологи суттєво знижують характеристики автошини. Візуально мікротріщини помітити складно, проте це сильно позначиться на вашій безпеці.

Новини Києва