Новий генератор зображень ChatGPT створює неймовірно реалістичні підроблені чеки


			Новий генератор зображень ChatGPT створює неймовірно реалістичні підроблені чеки

Минулого місяця OpenAI додала в GPT-4o покращену генерацію зображень, яка дозволяє створювати реалістичні зображення. В тому числі значно покращилася генерація тексту на зображеннях. Люди вже почали використовувати цю функцію для створення фальшивих квитанцій із ресторанів, що може стати ще одним інструментом у вже широкому арсеналі ШІ-діпфейків, які застосовують шахраї.

Інвестор і активний користувач соцмереж Діді Дас опублікував у X фото підробленого чека з реального стейкхаусу в Сан-Франциско, який, за його словами, був створений за допомогою 4o.

Інші користувачі також змогли відтворити подібні результати, зокрема додаючи плями від їжі чи напоїв, щоб зробити підробку ще більш реалістичною.

Найправдоподібніший приклад походить із Франції. Один із користувачів LinkedIn опублікував зім’ятий ШІ-згенерований чек від місцевої мережі ресторанів.

СпецпроєктиРозетка вже відкрила передзамовлення на ноутбуки MSI серії GeForce RTX 50Мийний пилотяг Dreame R10 Pro Aqua: швидкі насадки-швабри, підсвітка і 5 ступенів фільтрації


			Новий генератор зображень ChatGPT створює неймовірно реалістичні підроблені чеки

TechCrunch також протестував 4o і зміг створити підроблену квитанцію для Applebee’s у Сан-Франциско. Хоча в цьому випадку було кілька очевидних ознак, що чек фальшивий. По-перше, сума загальна використовує кому замість крапки. По-друге, математика не сходиться. Моделі ШІ все ще мають проблеми з базовими обчисленнями, тож це не стало несподіванкою.

Але шахраям не складе труднощів виправити кілька цифр за допомогою редактора зображень або більш точних запитів до ШІ.

Очевидно, що можливість легко створювати підроблені чеки відкриває величезні можливості для шахрайства. Неважко уявити, як подібні технології використовують для фальшивого відшкодування витрат.

Представниця OpenAI Тая Крістіансон заявила, що всі зображення, створені ChatGPT, містять метадані, які вказують на їхнє походження. Вона також додала, що OpenAI вживає заходів у разі порушення правил використання та постійно навчається на основі реального використання та відгуків користувачів.

На запитання, чому ChatGPT взагалі дозволяє генерувати підроблені чеки, і чи відповідає це політиці OpenAI, яка забороняє шахрайство, Крістіансон відповіла, що мета OpenAI — надати користувачам якомога більше творчої свободи. Разом з тим фейкові квитанції можуть використовуватися не тільки для шахрайства, а й для навчання фінансової грамотності, створення оригінального мистецтва та реклами продуктів.

Новини Києва