Суспільство
Трудовий колектив Національного університету "Одеська юридична академія" не згоден з рішенням Міністерства освіти і науки щодо об'єднання цього вишу з Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова
Зміст
Про це йдеться на офіційному фейсбуці Одеської юракадемії.
«Жодних консультацій і обговорень із органами самоврядування університету Міністерством освіти і науки України проведено не було, так само як і не враховано рекомендації Рахункової палати від 26.11.2024 року №54-1 щодо вимог до реформування закладів вищої освіти», — йдеться в опублікованій заяві.
Окрім того, на думку трудового колективу Одеської юракадемії, Міносвіти не взято також до уваги те, що «НУ «ОЮА» за переважною більшістю обʼєктивних показників освітньо-наукової діяльності та розвитку матеріально-технічної бази, коефіцієнтом працевлаштування студентів є одним із кращих закладів вищої освіти класичного типу не лише у Південному регіоні, але і в Україні». «Не зважаючи на демографічні проблеми в країні, Університет зберігає високий контингент і кожного року продовжує бути лідером за кількістю вступників», — стверджують у виші.
Читайте також: Президента КНУКіМ Михайла Поплавського звинуватили в домаганнях
Конференцією трудового колективу прийнято рішення про підготовку проєкту звернення до президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та премʼєра Дениса Шмигаля про сприяння у скасуванні розпорядження МОН від 12 лютого 2025 р. № 111-р. «Про реорганізацію Національного університету «Одеська юридична академія».
Також в заяві викладачів Одеської юракадемії обурені «провокативними і відкрито образливими» висловлюваннями міністра освіти і науки України Оксена Лісового.
Як Лісовий пояснює необхідність ліквідації університету «Одеська юридична академія» і якої він думки про її президента Ківалова
«Рішення, яке ухвалили на засіданні уряду, є логічним з огляду на зміни, які Міністерство освіти і науки впроваджує у вищій освіті, переглядаючи мережу закладів (…). Нагадаю, що Одеська юридична академія виникла в результаті відʼєднання юридичного інституту, який на той час був частиною Національного університету імені Мечникова. Повернення академії до структури класичного університету — логічний і символічний крок. Адже саме таке середовище формує світогляд майбутніх правників», — озвучив своє бачення ситуації міністр освіти.
За його словами, дана реорганізація не вплине негативно на студентів та викладачів.
«Проте інша ситуація — для керівного складу закладу, серед якого є особи, зокрема Сергій Ківалов, який, мені так видається, ніколи не мав морального права залишатися в освіті після відомих усім фактів у його біографії. Очевидно, що таким особам буде складно погодитися з цим рішенням, і вони будуть йому опиратися», — наголосив Лісовий.
Президентом Одеської юридичної академії є ексрегіонал Сергій Ківалов.
Під час президентських виборів 2004-2005 року, що вилилися у Помаранчеву революцію, Ківалова звинувачували у масштабних фальсифікаціях на користь кандидата в президенти Віктора Януковича.
2009 року він отримав від Путіна російський «орден дружби»
Під час президентства Януковича за участі Ківалова було розроблено скандальний закон Колєсніченка-Ківалова, спрямований на обмеження офіційного використання української мови. За це росіяни дали йому «медаль Пушкіна».
2021 року до наглядової ради очолюваного Ківаловим вишу увійшли Андрій Портнов, Вадим Новинський та Леонід Кучма.