Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Виші мають враховувати суму гранта при оплаті навчання вступниками. Міністерство освіти і науки звернулося до закладів вищої освіти з проханням враховувати суму державного гранта вступників, які мають право на його отримання, при оплаті ними навчання.

Уряд виділив 5 млрд на укриття в прифронтових школах. Кошти розподілено між 77 закладами освіти у 8 прифронтових та прикордонних з росією областях. Загалом планується облаштувати 24 укриття у закладах професійно-технічної освіти та 53 укриття у школах.

Освітня серпнева конференція відбудеться онлайн 26 серпня. За інформацією Міністерства освіти і науки,  подія розпочнеться на головній сцені, де заплановано панель «Освіта рухає світ» за участю міністра освіти і науки, профільних експертів та освітян.

Визначено умови проведення конкурсу «Учитель року–2025». Цього року вчителі змагатимуться в номінаціях «Зарубіжна література», «Історія», «Технології / Трудове навчання» та «Хімія». Узяти участь у конкурсі зможуть вчителі, які мають не менше 3 років педагогічного стажу.

Триває робота над проєктом закону про НМТ у 2025 році. Міністерство освіти і науки спільно з профільним Комітетом ВР та Українським центром оцінювання якості освіти наразі узгоджують ключові аспекти організації та проведення національного мультипредметного тесту в 2025 році.

В УЦОЯО відмовилися від ідеї проведення ДПА в 4 класах у 2025 році. Незважаючи на проведення пілотування окремих складників ДПА навесні 2024 року, Український центр оцінювання якості освіти відмовився від масштабування проєкту в 2025 році на всіх учнів 4 класів.

УЦОЯО: імплементація нової моделі ДПА у 9 класах буде тривалою. В УЦОЯО повідомили, що імплементація нової моделі державної підсумкової атестації у 9 класах буде тривалим багаторічним процесом, а процес розроблення моделі ДПА є великим викликом.

7 тисяч вступників-бакалаврів відмовились від навчання на бюджеті. У МОН припускають, що це може бути через те, що вступники фізично перебувають за кордоном або обирають приватні заклади вищої освіти, де немає державного замовлення.

У коледжах триває переведення вступників після 11 класу на бюджет. В першу чергу на переведення на вакантні місця держзамовлення претендують вступники, які належать до пільгових категорій, у разі наявності документів, що підтверджують право на спеціальні умови зарахування.

До проєкту з запровадження грантів на вищу освіту долучилось 174 виші. Переважна більшість українських закладів вищої освіти бере участь у проєкті з надання державних грантів на фінансування здобуття вищої освіти. Перелік університетів оновлюється.

Новини Києва