Кредит в крипті працює за таким принципом: активи одного користувача чи платформи надаються іншому гравцю за певний відсоток. Залежно від обраного майданчика може відрізнятись механізм кредитування, проте основа залишається однаковою. Якщо вас влаштовує на Solana курс або вартість іншої монети, а також умови для позики, то ви можете оформити послугу на централізованих або децентралізованих біржах.
Що потрібно знати про криптокредит?
З кожним роком криптоіндустрія поповнюється новими учасниками. Багато в чому на це впливає ціна та капіталізація Біткоїна, оскільки ця криптовалюта вже багатьом користувачам допомогла заробити. Чим більше гравців на ринку, тим вище попит на фінансові інструменти, включаючи криптокредитування. Позика в цифрових монетах – це забезпечена кредитна угода, за якої користувачі закладають свою крипту, щоб отримати кредит від кредитора або спеціалізованої платформи.
Погашати позику монети Солана, Біткоїна або будь-якої іншої можна частинами. Під кредитом розуміють відсоток вартості активу, який відомий як співвідношення позики до вартості. Для застави приймаються найрізноманітніші криптовалюти, включаючи стейблкоіни. Ви можете використовувати найбільш популярні монети SOL, BTC, USDT та інші, які є у списку на майданчику кредитування. Якщо говорити про децентралізовані фінанси, то криптопозика схожа на класичні кредити, де одні користувачі можуть позичати свої активи іншим і отримувати за це відсотки.
Наприклад, якщо ви вірите, що ціна Солани в майбутньому може суттєво зрости, і ви не хочете продавати свої активи, то можна використовувати їх для застави, щоб отримати ту крипту, яка здатна принести прибуток у короткостроковій перспективі. Після того як ви закриєте кредит, ви отримаєте свої монети назад. Існує також терміновий кредит криптовалют без застави. Для його реалізації слід добре розуміти особливості інструменту та ринку загалом.
Розмір криптопозики розраховується на підставі співвідношення кредиту до вартості LTV: за певної суми застави ви можете отримати крипту в борг. При цьому позичальники на період дії кредиту втрачають можливість скористатися своїм заставним забезпеченням. Після закриття позики ви можете додатково заробити, якщо у Солана курс або ціна іншої заставної монети зросла.
Особливості криптопозики: переваги та недоліки
Серед основних плюсів можна виділити такі:
- Швидке схвалення та видача кредитних коштів. Процес займає 10-15 хвилин, а в банківській системі – кілька годин чи днів.
- Відсутня перевірка кредитної історії. Від вас потрібна лише застава і все.
- Можливість вибору монети для кредитування. Якщо в найближчому майбутньому ціна Солани або іншої крипти продемонструє підвищення, але для її покупки ви не хочете продавати свої активи, можна використовувати їх як заставу, щоб отримати бажану криптовалюту.
- Низькі відсоткові ставки. На ринку ви знайдете платформи, на яких відсоток кредитування становить до 10%.
Кредит в криптовалюті також передбачає деякі ризики:
- Волатильність. Через нестабільність ринку всього за лічені хвилини вашої застави може стати замало. Це може спровокувати блокування коштів сервісом.
- Технологічні проблеми. Ви можете втратити заставу під час атаки хакерів на майданчик.
- Банкрутство компанії. Якщо платформа, на якій ви оформили крипто-кредит онлайн, збанкрутує, то ви можете залишитися ні з чим.
Щоб мінімізувати ризики, рекомендується працювати лише з перевіреними біржами, які на практиці довели свою безпеку. Якщо у вас є сумніви щодо майданчика, варто перевірити звіти з аудиту на його сайті.