Річ з родини Адамсів у реальності: рука робота від’єднується, щоб взяти предмет


Річ з родини Адамсів у реальності: рука робота від’єднується, щоб взяти предмет

Іноді концепції з кіноекрана приходять у реальність. Річ — рука, яка бігає сама у фільмах про родину Адамсів, отримала втілення як рука робота.

У такий спосіб пристрій отримує можливість хапати предмети, яки знаходяться поза відстанню прямої досяжності. її розробив Швейцарський федеральний технологічний інститут в Лозанні.

Попри точність, швидкість та міцність, зазвичай руки роботів жорстко закріплені, що обмежує їхнє охоплення. Команда EPFL прагнула створити руку, яка могла б не тільки надійно хапати предмети, але й вивільнятися, щоб зняти обмеження рухливості, коли це необхідно. Проєкт Handcrawler нещодавно був представлений на Міжнародній конференції з робототехніки та автоматизації.


Річ з родини Адамсів у реальності: рука робота від’єднується, щоб взяти предмет

З інженерного погляду хапання та повзання мають багато спільного. Обидва процеси потребують відростків, які б згиналися та викривлялися. У Handcrawler пальці за необхідності грають роль ніг. Для того, щоб рука могла рухатися самостійно, та одночасно щось хапати, пальці вигинаються в обидва боки від «долоні». Щоб працювати, роборука використовує машинне навчання:

«Модель глибокого навчання має значно вдосконалити методи спритних маніпуляцій для захоплення кількома пальцями. Однак розуміння контактної інформації в захаращеному середовищі потребує подальшого вивчення», — зазначає команда проєкту.

Відео, яким поділилися дослідники, показує Handcrawler у дії. Після відокремлення рука «оживає», та демонструє дещо моторошні рухи. Зазвичай маніпулятор використовує всі п’ять пальців-ніжок для пересування, але двома з них хапає невеликий предмет.


Річ з родини Адамсів у реальності: рука робота від’єднується, щоб взяти предмет

«Хоча ви бачите це в страшних фільмах, я думаю, що ми першими представили цю ідею в робототехніці», — каже дослідник Сяо Гао.

Бізнес англійська від Englishdom. Тут навчають за методикою Кембриджу, завдяки якій англійську вивчили понад 1 мільярд людей. Саме вона використовується в найкращих навчальних закладах світу, і саме за нею створені курси. Інформація про курс

На відео роботом керували вручну, але дослідники стверджують, що вони вже мають автономну версію. Він може виконувати послідовність повного від’єднання, повзання, захоплення та повторного приєднання самостійно.

Джерела: TechSpot, TechCrunch

Новини Києва