Збій в імплементації закону відбувається на тлі відсутності нормативно-правових актів МОН
Роботу МОН з імплементації закону про дошкільну освіту визнано незадовільною
Освітній Комітет Верховної Ради визнав незадовільною роботу МОН з підготовки підзаконних нормативно-правових актів для реалізації нового закону «Про дошкільну освіту».
Про це повідомив один з авторів закону народний депутат Володимир Воронов.
За його словами, збій у застосуванні нового закону, який за ініціативи МОН вступив в дію з 01 січня (планувалося 7 липня 2025 року), відбувається на тлі відсутності критичних нормативно-правових актів, за підготовку яких несе відповідальність саме Міністерство освіти і науки.
Зокрема, для повноцінного впровадження нових норм закону необхідно було оновити або підготувати 44 нормативно-правові акти. Водночас за сім місяців з часу підписання закону в липні 2024 року ухвалено лише два документи.
«Збій у застосуванні відбувається на тлі відсутності критичних НПА, за підготовку яких повну відповідальність несе МОН. Але посадовці МОН до цього моменту «сором’язливо» мовчать про це, спостерігаючи у публічній площині запити і обурення освітян, повідомлення журналістів щодо того, що Закон спричинив складнощі у роботі дитячих садків, що поганий саме Закон. МОН не вийшов у публічну площину з роз’ясненнями і вибаченнями, не повідомив про найближчі кроки, що будуть здійснені ними для упорядкування проблем, сподіваючись, напевне, на виправдання народних депутатів», – наголошує Воронов.
Водночас наразі працівники дитсадків стикаються з проблемами обчислення заробітної плати через невідповідність правових підстав для нарахування новому закону.
Читайте головні новини освіти у Телеграм-каналі Освіта.ua.