Успішне вивчення української мови в школі. Чи варто звертатися до репетиторів?

Часто учні помилково вважають, що немає нічого простішого за вивчення української мови. Бо кожен знає солов’їну з дитинства, і все, що треба зробити в школі – це навчитися добре читати та якось писати (принаймні, якщо й робити помилки, то щоб їх було не так багато). Але насправді така думка не є вірною! Адже українська мова насправді зовсім не така проста, як вважають школярики. В ній є безліч правил та винятків, опанувати котрі на практиці зовсім непросто. Недарма чимало іноземців і вважають, що українська мова є не тільки однією з найгарніших, але й належить до найскладніших мов світу.

Вивчати українську мову треба якомога раніше

Саме тому її вивченням в школі завжди треба займатися старанно. Приділяти увагу вивченню української мови (а також, звісно, і літератури, бо саме завдяки читанню ми також вчимося й правильній писемній мові) треба з самого початку. Адже якщо під час навчання в початковій або середній школі учень не досить добре зрозумів ті або інші теми, то потім ці прогалини в знаннях також будуть впливати на його навички.

А також не варто забувати, що регулярні заняття допомагають школярикам і забезпечити гарну вимову, навчитися легко та правильно висловлювати свої думки. Інакше кажучи, старанне опанування рідної мови в школі допоможе натренувати свій мозок та зробити її подальше вивчення значно простішим.

Чи потрібні школярикам репетитори?

Інколи, якщо учень натрапляє на складнощі, батьки вважають, що треба винайняти платного репетитора. Коли школярик зовсім не може розібратися з певним матеріалом, можливо, таке рішення й буде правильним. Але все ж таки спочатку можна спробувати усунути прогалини в знаннях і власними силами.

Насамперед доцільно пройти один із тестів на знання української мови – наприклад, такі тести можна знайти в спеціальних збірках, призначених для використання в школі. Або зробити кілька вправ з різних тем та перевірити їх за гдз укр мова 6 клас Авраменко, щоб виявити найчастіші помилки. Наступний крок – розпочати систематично займатися та усувати прогалини в знаннях. Можна присвячувати виконанню вправ з певних тем хоча б пів години щодня. Згодом учень побачить, як його знання та навички покращуються – а це означає, що й на послуги репетитора вже можна не витрачати кошти.

Головне правило – зажди треба займатися вивченням української мови систематично. Якщо займатися кожного дня, то навіть за кілька тижнів школярик значно покращить свої вміння, а також і оцінки в щоденнику.

Новини Києва