У посольстві України в Туреччині відбулася презентація проєкту збереження кримськотатарської історії та культури «Знання та цивілізація: скарб народу», яку реалізує кримськотатарська ГО «Кримська родина» за підтримки Українського культурного фонду.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Кримські татари глибоко пов’язані з минулим і майбутнім України завдяки своїй складній історії та багатій культурі. Відродження кримських татар після десятиліть злочинної депортації почалося і розквітло в незалежній Україні. Кримськотатарський народ дуже постраждав під час незаконної окупації Криму Росією у 2014 році, а після й повномасштабної війни», – сказав на презентації проєкту тимчасово повірений у справах посольства України в Туреччині Олексій Чернишев.
Дипломат наголосив на тому, що ГО «Кримська родина» відмовилася підкорятися окупантам і переїхали до Києва, де створили осередок кримськотатарської культури. Після початку широкомасштабного російського вторгнення продовжила свою діяльність в Туреччині, в місті Ескішехір.
«Ми працюємо з кримськотатарськими сім'ями та їхніми дітьми, які були вимушено переселені з Криму після російської окупації у 2014 році. Завдяки діяльності нашої громадської організації понад 120 дітей навчалися кримськотатарській мові, танцям, вивчали літературу, музику та історію Криму. Наші вихованці також неодноразово представляли Україну на міжнародних заходах», – розповіла координаторка ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова.
Представники ГО “Кримська родина” представили проєкти, реалізовані за підтримки Українського культурного фонду. Серед них зокрема аудіокниги «Кримські легенди та казки», альбоми кримськотатарських пісень, матеріали серії «Літературний Крим», книга кримськотатарського композитора Асана Рефатова. Також розповіли про проведені презентації, відеоуроки, майстер-класи, онлайн-семінари про історичну та культурну спадщину кримських татар.
В Анкарі презентували проєкт збереження історії та культури кримських татар / Фото: Укрінформ, Ольга Будник
«Ми продовжуємо нашу діяльність для українських і турецьких співвітчизників через освітні, культурні та соціальні програми. Проєкти Кримської родини ми підтримуємо з 2018 року і ця підтримка триватиме. У 2024 році YTB організувало ряд заходів, зокрема з нагоди 80-ї річниці депортації та геноциду кримських татар 18 травня 1944 року», – зазначив у промові віцепрезидент Президентства у справах закордонних тюрків та пов’язаних із ними громад (YTB) Мурат Казанджи.
Перед присутніми виступили вихованці та учасники проєктів ГО «Кримська родина». Захід відвідали представники державних органів влади Туреччини, іноземні дипломати, акредитовані в Туреччині, представники українських та кримськотатарських діаспорянських організацій.
Як повідомляв Укрінформ, у травні цього року в Анкарі відбулася виставка, присвячену 80-річчю депортації кримських татар, кримськотатарського художника Рустема Еміна.