Університети не мають готувати людину до першого місця роботи, – Винницький

Університети не мають готувати людину до першого місця роботи, – Винницький

Функцією вищої освіти не є підготовка фахівців до ринку праці, цю функцію виконують профтехи та коледжі

Університети не мають готувати людину до першого місця роботи, – Винницький

Функцією вищої освіти не є підготовка фахівців до ринку праці, цю функцію виконують заклади професійної освіти та коледжі.

Про це сказав заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький у подкасті «Дофамін для освіти».

«У нас величезна кількість вступників йдуть в вищу освіту. Це доходить до абсурду, оскільки три чверті наших випускників шкіл йдуть у вищу освіту. Чому? Тому що мама сказала, що треба мати диплом. Ми забуваємо про функцію вищої освіти. Це не є підготовка до ринку праці. За радянських часів завжди казалося, що освіта має готувати кадри для народного господарства. Ми змінили слова, але залишили сам сенс. Тепер не готуємо кадри до народного господарства, ми готуємо фахівців для ринку праці. Але суть та сама. І це неправильно», – зазначає Винницький. 

За його словами, це перетворює університет у фахову школу.

«І фахові школи нам потрібні, але це насправді є коледж. З часом ми будемо бачити, що деякі заклади будуть працювати на ринок праці, а деякі будуть більш академічними спільнотами і нічого поганого в тому немає», – зауважує заступник міністра освіти і науки.

Зважаючи на це, зʼявлятимуться різні системи вступу та різне фінансування.

«Гранти є першим кроком саме в ту сторону. Коли студент попадає в середовище, де він розуміє, що за дуальною системою, за різними практичними програмами він працює з роботодавцем і готує себе до кар'єри або інші студенти, які на запитання «Ким ти будеш?» – відповідають словом «людиною», – сказав заступник міністра.

Новини Києва